2015/2016-os tanév versenyeredményei:

- büszkék vagyunk Kossuthos tanítványainkra -



Országos Diákolimpia

Páros kajak:

2. hely: Kószó Milán (4.b)


LÜK-bajnokság - térségi forduló
(Mórahalom)

2. hely: Vitaszek Dóra (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Baranyiné Mészáros Edit


II. Országos Majorette Bajnokság - Makó Kupa
(Makó)

2016. május 28.

Cadet Bat Solo kategória:

Kiemelt arany minősítés: Ábrahám Alexa


Szivárványhíd - Országos irodalmi levelező verseny
2016. szeptember - április

13. hely: Csapat tagjai: Kállay andrás (7.a), Kirizs Keve (7.b), Sefcsik Benedek (7.b)


Országos kerámiaverseny
(Budapest)

2016. április 24.

1. hely: Maillard Camille (4.b)


Megyei atlétikai verseny
2016. április 22.

2. hely: Szőri Virág (8.a)

4. hely: Fazekas Réka (4.b)

8. hely: Bokányi Krisztofer

10. hely: Szalai Ronin

    Felkészítő pedagógus: Sajtos Bettina


Kistérségi matematikaverseny
2016. április 21.

2. hely: Péter Dávid (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika


Csongrád Megyei labdarúgó diákolimpia - megyei döntő
2016. április 21.

2. hely: Csapat tagjai: Deme Dávid (7.a), Kállay András (7.a), Végh Ábel (7.a), Kollár Attila (7.b), Fekete-Nagy Edvin (7.b), Klembucz Bence (8.a), Kiss Dominik (8.b), Péli Ferenc (8.b)

    Felkészítő pedagógusok: Dér Zoltán és Drágity Dusán


Városi mesemondó verseny
(Petőfi Sándor Általános Iskola - Szeged)

2016. április 19.

3. hely: Putnik Gorán (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Kerékpáros verseny
(Szegedi Rendőrkapitányság Városi Balesetmegelőzési Bizottsága)

2016. április 15.

Különdíj: Klembucz Bence (8.a)


Szeged Városi Diákolimpia - Labdarúgás
2016. április 14.

1. hely: Csapat tagjai: Deme Dávid (7.a), Kállay András (7.a), Végh Ábel (7.a), Kollár Attila (7.b), Fekete-Nagy Edvin (7.b), Klembucz Bence (8.a), Kiss Dominik (8.b), Péli Ferenc (8.b)

    Felkészítő pedagógusok: Dér Zoltán és Drágity Dusán


Nyelvtan helyesírási verseny - térségi forduló
2016. április 11.

2. évfolyam:

3. hely: Lőrincz Lívia (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika


Bartók Béla emlékverseny
(Tápé)

2016. április 6.

3. hely: Csapat tagjai: Csaszny Eszter (8.a), Szabó Lilla (8.a), Szőri Virág (8.a)

    Felkészítő pedagógusok: Csasznyné Halász Ágnes, Kiss Márta


Kazinczy szépkiejtési verseny - térségi forduló
2016. április 4.

3. évfolyam:

2. hely: Mari Rebeka (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

4. hely: Szentesi Tóth Lili (3.b)

    Felkészítő pedagógus: Tarjánné Kádár Piroska


4. évfolyam:

3. hely: Vitaszek Dóra (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Baranyiné Mészáros Edit

4. hely: Fazekas Réka (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Baranyiné Mészáros Edit

4. hely: Székely Alex (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Puskásné Áchim Mónika


Deszki Marosmenti Fesztivál - Szólóhangszer
2016. április 1.

Alsó tagozatos kategória - zongora

3. hely: Mészáros Csongor (4.b)

Dicséretben részesültek: Patakfalvi Lídia és Sümeghy Laura

    Kísérő pedagógus: Sandrik Ágnes


Szőregi Barkafutás
2016. március 19.

alsó tagozatos korosztály:

1. hely: Fazekas Réka (4.b)

2. hely: Tasnády Szeőcs Zoltán (3.a)

3. hely: Kővágó Bendegúz (4.a)


felső tagozatos korosztály:

1. hely: Bokányi Krisztofer (6.b)


Városi Víz Világnapi Verseny
(Gregor József Általános Iskola - Szeged)

2016. március 18.

5. hely: Csapat tagjai: Rethi Patrícia (8.a), Szabó Lilla (8.a), Végh Máté (8.a)

7. hely: Csapat tagjai: Mucsi Erzsébet (8.b), Papp Zsófia (8.b), Olti Ferenc Dávid (8.b)

    Felkészítő pedagógusok: Kiss Márta, Kálmánné Fodor Zsuzsanna, Gionné Bertók Mónika


Bendegúz Nyelvész verseny - megyei forduló
(Arany János Általános Iskola - Szeged)

2016. március 18.

1. évfolyamosok:

1. hely: Vigyikán Hanna (1.a)

6. hely: Puskás Dominik (1.a)

7. hely: Vigyikán Zóra (1.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


2. évfolyamosok:

2. hely: Péter Dávid (2.a)

6. hely: Lőrinc Lívia Luca (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika


Kistérségi on-line angol verseny
(Szatymazi Általános Iskola)

2016. március 17.

1. hely: Fodor Dalma (7.a)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin

3. hely: Olajos Boglárka (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin

4. hely: Horváth Annabella (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin

4. hely: Muhari Fanni (7.a)

    Felkészítő pedagógus: Vér Anikó


Zrínyi Ilona Matematikaverseny - megyei forduló
2016. március

15. hely: Kiss-Beck Tamara (5.a)

16. hely: Karancsi Sándor (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Kerekes Pálné


SNI Szépíró verseny
(Jerney Általános Iskola - Szeged-Kiskundorozsma)

2016. február 26.

1. hely: Kovács Olivér (2.b)

    Felkészítő pedagógus: Tóth Csápek Ágnes

2. hely: Csaszny Eszter (6.a)

    Felkészítő pedagógus: Tóth Csápek Ágnes


Városi angol nyelvi verseny
(Tisza-parti Általános Iskola - Szeged)

2016. február 10.

10. hely: Sefcsik Benedek (7.b)

    Felkészítő pedagógusok: Vér Anikó


Kazinczy szépkiejtési verseny
2016. február 9-10.

8. hely: Hidvégi Luca (6.a)
             Fodor Dalma (7.a)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina


Kistérségi matematika verseny
2016. február 2.

6. évfolyam

1. hely: Karancsi Sándor (6.b)

2. hely: Kocsis Abosa Attila (6.b)

3. hely: Bojboi Rebeka (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Kerekes Pálné


8. évfolyam

2. hely: Csaszny Eszter (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Csasznyné Halász Ágnes


Iskolai házi síverseny
2016. január 28.

6-8. évfolyam

1. hely: Homoki Anna (6.b)

2. hely: Sefcsik Janka (6.b)

3. hely: Kálmán Péter (6.b)

    Felkészítő pedagógusok: Sajtos Bettina, Dér Zoltán


Városi Úszó Diákolimpia
2016. január 25.

I. korcsoport:

50 m gyorsúszás:

2. hely: Tóth Boromisza Bekes (2.b)

50 m mellúszás:

2. hely: Tóth Boromisza Bekes (2.b)

50 m hátúszás:

3. hely: Kocsis Csillag Virág (2.a)

Eredményesen szerepeltek még:

Farkas Anna, Farkas Nóra és Paluch Sára (1.a), Paksi Zsombor és Fazekas Réka (4.b)

    Kísérő pedagógus: Konkolyné Bárkányi Ibolya


Szécsi Szilveszter Tehetségkutató Biológiaverseny
(Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium - Szeged)

2016. január 25.

8. hely: Réthi Patrícia Csilla


Iskolai házi szavalóverseny - Magyar kultúra napja
2016. január 21.

5-6. évfolyam

1. hely: Kéri Dalma (6.a)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina

2. hely: Kis-Beck Tamara (5.a)

    Felkészítő pedagógus: Sáriné Vetró Zsuzsanna

3. hely: Szegedi Nikolett (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Hegedűs György

Különdíjas: Karancsi Sándor (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Sáriné Vetró Zsuzsanna


7-8. évfolyam

1. hely: Mucsi Erzsébet (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina

2. hely: Gábor Csenge (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina

3. hely: Ujhelyi Eszter (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Hegedűs György

Különdíjas: Sebők Máté (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina


Megyei mesemondó verseny
(Agóra - Szeged)

2016. január

2. hely: Putnik Gorán (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


"Nyílt edzés a bajnokkal" rendezvény keretében lefutotta a 21 km-es távot
(EDF Démász Szeged, Vízisport Egyesület)

2015. december 20.

Elismerés: Papp László (5.a)


Országos Szerb Szavalóverseny
2015. november 27.

2. hely: Papdi Nikolett (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná

3. hely: Veszelinov Milán (3.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná


"Szilva" címmel megrendezett regionális vetélkedő
(Algyői Fehér Ignácz Általános Iskola)

2015. november 20.

Csapatverseny

3. hely: Bojboi Rebeka (6.b), Kállay Csenge (5.a), Kirizs Kincső (5.a), Olti Ferenc Dávid (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Sandrik Ágnes


Willian Blake Városi angol szépkiejtési verseny
2015. november 16.

Különdíj: Olajos Boglárka (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin


Kistérségi mesemondó verseny
2015. november 13.

1-2. évfolyam

3. hely: Sümeghy Ákos (1.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


3-4. évfolyam

1. hely: Andrucsák Krisztián (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

2. hely: Fazekas Réka (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Baranyiné Mészáros Edit

3. hely: Putnik Gorán (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


"Szeretem a szavakat"- írásbeli verseny szerb nyelvből
2015. november 12.

1. hely: Pataki Anna (6.b)

2. hely: Eke Lilla (4.b)
             Muhari Fanni (7.a)

3. hely: Csaba Réka (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná


Angol nyelvű színházi délután - Hamupipőke
2015. november 10.

1. hely: 8. osztályos lány csapat

    (Olajos Boglárka, Réthi Patrícia, Gábor Csenge, Juhász Evelin, Varga Anita, Lakatos Lolita)

2. hely: 8. osztályos fiú csapat

    (Klembucz Bence, Terhes Martin, Végh Máté, Horváth Tamás, Mészáros Dávid, Kis Dominik)

3. hely: 7. évfolyamos vegyes csapat

    (Fodor Dalma, Deme Dávid, Kovács Kiara, Csabai Róbert, Buknicz Luca, Szekeres Réka)


Kistérségi on-line angol verseny
2015. november 10.

1. hely: Kéri Dalma (6.a)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina

2. hely: Kirizs Kincső (5.a)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin


Országismereti verseny - Brican On-line verseny
(SZTEJKI Weöres Sándor Általános Iskola - térségi)

2015. november 5.

3. hely: Végh Ábel (7.a)

    Felkészítő pedagógus: Sipos Dóra


Bolyai Matematika Csapatverseny
(megyei forduló)

2015. november 2.

8. hely: Bojboi Rebeka (6.b), Kálmán Péter (6.b), Karancsi Sándor (6.b), Sefcsik Janka (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Kerekes Pálné


"A múlt és a jövő iskolája" - prezentációs verseny
2015. november

1. hely: Szekercés István (5.b)

2. hely: Kőrösi Dániel (6.a)

3. hely: Szekeres Lili (5.b)

Különdíj: Nyerges Virág (5.a)
               Csetri Emese (6.b)
               Csaszny Virág (6.a)


"A jövő iskolája" - Makett verseny
2015. november

1. hely: Kisbodri Zsófia, Varga Vivien, Vincze Diana, Nagy Tamara

2. hely: Nyerges Virág, Gyöngyösi Anna, Pető Petra, Csiszár Levente

3. hely: Szabó Barnabás, Buknicz Bálint, Molnár Marcell, Kollár Tamás


"Élj egészségesen!" rajz pályázat
(Tiszasziget)

2015. október 30.

1. hely: Ábrahám Alexa (3.b)

2. hely: Katona Tia Anikó (3.b)

3. hely: Taskó Natália Bianka (3.b)


Délvidék kupa - Nyílt nemzetközi kempo bajnokságon
2015. október 17.

Chikara kurabe kategóriában

2. hely: Szakál Zsombor (3.b)

Submission kategória

3. hely: Szakál Zsombor (3.b)


Kistérségi fiú kispályás labdarúgó bajnokság
(Deszk)

2015. október 15.

1. hely:

Végh Ábel (7.a), Deme Dávid (7.a), Fekete-Nagy Edvin (7.b), Kollár Attila (7.b), Klembucz Bence (8.a), Kiss Dominik (8.b), Végh Máté (8.b), Székely Arnold (8.b), Juhász Marcell (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Drágity Dusán


Házi mesemondó verseny
2015. október 15.

1 - 2. évfolyam

1. hely: Sümeghy Ákos (1.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

2. hely: Sinkó Zsófia (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika

3. hely: Nyerges Gréta (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika

3 - 4. évfolyam

1. hely: Fazekas Réka (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Baranyiné Mészáros Edit

2. hely: Andrucsák Krisztián (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

3. hely: Putnik Gorán (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


MOL suliváltó
2015. október 10.

A váltócsapat tagjai:

1. hely: Fazekas Réka (4.b); Szalai Ronin (4.b); Szűcs Milán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Sajtos Bettina, Dér Zoltán


"Mozdulj a klímáért 2015-ben!"
(országos)

2015. október 5-9.

"Kampány az éghajlatvédelemért!"

2. hely: Gábor Csenge (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Sandrik Ágnes

Részt vettek még:

Kálmán Péter (6.b), Nikoloutsopoulou Anna Stefánia (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Sandrik Ágnes


Árkád városi aszfaltrajzverseny
2015. szeptember 18.

3. hely: 3.a osztály teljes létszámban

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Kajak-kenu gyermek maratoni világbajnokság - Győr
2015. szeptember 12.

2. helyezett: Papp László (5.a)


Magyar kenu bajnokság - Velencei tó
2015. nyár

TC4-es - 1000 m

1. hely: Papp László (5.a)


"Kiss Antal" IV. Szigeti Lovas emléknap - Akadályverseny
2015. nyár

Részt vett:/kupát kapott/: Sümeghy Laura (4.b)


Kállay ligeti családi nap - Családi sportvetélkedő
2015. nyár

3. helyezett: Móricz Márk (4.b)