2016/2017-es tanév versenyeredményei:

- büszkék vagyunk Kossuthos tanítványainkra -

GALÉRIA


"Otthonom és környezete 2017"
IKV Zrt. rajzpályázata

2017. június 6.

1-4. évfolyam:

1. hely: Majernik Lili (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

Különdíj: Rácz Réka (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


5-8. évfolyam:

1. hely: Bogár Anna (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

2. hely: Rekeczki Dzsesszika (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Tudásbajnokság - matematika
(megyei döntő)

2017. május

3. hely: Juhász Kinga (5.a)

    Felkészítő pedagógus: Csasznyné Halász Ágnes


"Szivárványhíd"
Országos levelező irodalmi verseny

2017. május 15.

3. hely: Sümeghy Laura (5.b), Fazekas Réka (5.b), Vitaszek Dóra (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Polyák-Kósa Krisztina


Fürkész verseny (on-line)
(országos döntő - Salgótarján)

2017. május 12-13.

3. hely: "Szőregi Fürkészek"
A csapat tagjai:
Kőmíves Eszter (1.a), Kőmíves Kende (3.b), Kurai Ábel (2.a), Pópity Vladimír (3.b)

    Felkészítő pedagógus: Konkolyné Bárkányi Ibolya


Diákolimpia - MDSZ Labdarúgás
(megyei forduló - Rúzsa)

2017. május 11.

IV. korcsoport - fiú

5. hely: Deme Dávid (8.a); Kállay András (8.a); Simon Dániel (8.a); Végh Ábel (8.a); Fekete-Nagy Edvin (8.b); Horváth Ádám (8.b); Szakál Márk (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Dér Zoltán és Drágity Dusán


Szerb szépkiejtési verseny
(Deszk)

2017. május 11.

3. hely: Pásztor Levente (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná


Diákolimpia - Labdarúgás megyei döntő
2017. május 10.

III. korcsoport - fiú

1. hely: Szűcs Milán (5.a), Kővágó Bendegúz (5.a), Bakos Barnabás (5.a), Varga Szabolcs (5.a), Budai Zoltán (5.a), Kiss Csongor (5.a), Hegedűs Ferenc (5.a), Kollár Tamás (6.a), Szabó Barnabás (6.a), Buknicz Bálint (6.a), Ötvös Gábor (6.b), Muró Kevin (6.b), Radics Bence (6.b), Szalma Dávid (6.b)

    Felkészítő pedagógus: Drágity Dusán


Madarak és Fák napja természetismereti vetélkedő
(Algyő)

2017. május 5.

13. hely: Kurai Ábel (2.a), Molnár Zsombor (3.a) , Tasnády Szeőcs Zoltán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Sandrik Ágnes


Járási mesemondó verseny
(Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola)

2017. április 26.

3. hely: Putnik Gorán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Területi matematika verseny
(Zoltánfy István Általános Iskola - Deszk)

2017. április 26.

1. hely: Tasnády-Szeőcs Zoltán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Megyei szavalóverseny
(Szentes)

2017. április 25.

Különdíj: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Területi matematika verseny
(Weöres Sándor Általános Iskola - Szeged)

2017. április 25.

1. hely: Puskás Dominik (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

3. hely: Péter Dávid (3.a)

    Felkészítő pedagógus: Szabó Mónika


Megyei helyesírási verseny
(Mórahalom)

2017. április 22.

6. hely: Vigyikán Zóra (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


V. Csongrád Megyei Fafúvós Verseny
(Szentes)

2017. április 12.

Oboa - I. korcsoport:

1. hely: Szabó Hanna Laura (5.a)


Térségi helyesírási verseny
2017. április 7.

1. hely: Vigyikán Zóra (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

3. hely: Kakuk Dalma (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


Térségi nyelvtan helyesírási verseny
(Sándorfalva)

2017. április 6.

3. hely: Guth Noémi (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Térségi Arany János irodalmi - online vetélkedő
2017. április 3.

6. hely: Eke Lilla (5.b), Farkas Tibor (5.b), Simon Sára Maja (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Polyák-Kósa Krisztina


Térségi Kazinczy szépkiejtési verseny
2017. március 31.

3. évfolyam:

3. hely: Dormány Sára Zsuzsanna (3.b)

    Felkészítő pedagógus: Istókné Oláh Ágnes

4. évfolyam:

3. hely: Tasnády-Szeőcs Zoltán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Tudásbajnokság - tanulmányi verseny angol nyelvből
2017. március

1. hely: Braun Norbert (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Vasiljev Márta


Országos Diákolimpia úszóverseny
(Debrecen - országos döntő)

2017. március 18.

50 m hátúszás - lány:

14. hely: Paluch Sára (2.a)


Bendegúz nyelvész verseny
(megyei forduló)

2017. március 17.

2. hely: Vigyikán Hanna (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

5. hely: Orsós Dóra (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

7. hely: Szentesi-Tóth Lili (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Tarjánné Kádár Piroska

8. hely: Vigyikán Zóra (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

9. hely: Puskás Dominik (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


Bor Pál Fizika verseny
(Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium - középdöntő)

2017. március 17.

3. hely: Kálmán Péter (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Kálmánné Fodor Zsuzsanna


Tisza vetélkedő
2017. március 3.

1-4. évfolyam:

3. hely: "Függőcinege" - alsós csapat
Csapat tagjai: Tasnády-Szeőcs Zoltán (4.a), Kasza András Dániel (4.a), Bodzán Bence (2.a), Kurai Ábel (2.a)

    Felkészítő pedagógusok: Kálmánné Fodor Zsuzsanna és Sandrik Ágnes


Térségi szavalóverseny
(Szatymaz)

2017. március 3.

1-2. évfolyam:

2. hely: Kiss Jázmin (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella

3. hely: Sümeghy Ákos (2.a)

    Felkészítő pedagógus: Bányainé Seprenyi Gabriella


3-4. évfolyam:

2. hely: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Városi szavalóverseny
(Alsóvárosi Általános Iskola - Szeged)

2017. február 20.

Különdíj: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Angol verseny
(Tisza-parti Általános Iskola - Szeged)

2017. február 17.

4. hely: Bojboi Rebeka (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Gubikné Haraszti Katalin


Térségi matematika verseny
2017. február 14.

1. hely: Bojboj Rebeka (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Gionné Bertók Mónika

2. hely: Maillard Camille (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Gionné Bertók Mónika

3. hely: Sefcsik Benedek (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Gionné Bertók Mónika

3. hely: Kiss-Beck Regina (6.a)

    Felkészítő pedagógus: Kerekes Pálné

3. hely: Kiss-Beck Tamara (6.a)

    Felkészítő pedagógus: Kerekes Pálné


Városi mesemondó verseny
(Agóra - Szeged)

2017. február 3.

3. hely: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Városi Úszó Diákolimpia
2017. január 24.

I. korcsoport:

50 m hátúszás - lány:

1. hely: Paluch Sára (2.a)


II. korcsoport:

50 m mellúszás - fiú:

1. hely: Paksi Zsombor (5.b)

50 m mellúszás - lány:

3. hely: Fazekas Réka (5.b)

50 m gyorsúszás - fiú:

3. hely: Paksi Zsombor (5.b)


Eredményesen szerepeltek még:

Fazekas Zsófia (1.a), Horváth Míra (1.b), Kocsis Csillag Virág (4.a)

    Kísérő pedagógus: Konkolyné Bárkányi Ibolya


Területi szavalóverseny
"A magyar kultúra napja és az iskola 200 éves fennállása alkalmából"

2017. január 19.

1. hely: Sümeghy Laura (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Polyák-Kósa Krisztina

3. hely: Csetri Emese (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Hegedűs György


Szerb szavalóverseny
(Lórév)

2016. november 29.

Alsó tagozatos kategória:

1. hely: Veszelinov Milán (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná

3. hely: Pópity Vladimír (3.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná

Felső tagozatos kategória:

1. hely: Pásztor Levente (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Gyukin Dájáná


William Blake - Angol nyelvi szépkiejtési verseny
2016. november 21.

3. hely: Bojboi Rebeka (7.b)

    Felkészítő pedagógus: Vasiljev Márta


"Álomházak-lakásálmok" - rajzpályázat
Csongrád Megyei Építészkamara (megyei)

2016. november 18.

1. hely: Majernik Lili (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann

3. hely: Putnik Gorán (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Brican - Angol nyelvi verseny
2016. november 17.

2. hely: Kirizs Keve (8.b)

    Felkészítő pedagógus: Vasiljev Márta


Térségi mesemondó verseny
(Sándorfalva)

2016. november 16.

1. hely: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann


Bolyai magyar csapatverseny
2016. november 6.

10. hely: Csapat tagjai: Buknicz Boglárka (4.b); Szabó Máté (4.b); Szentesi-Tóth Lili (4.b); Áchim Flóra (4.b)

    Felkészítő pedagógus: Tarjánné Kádár Piroska


"Fa, Világfa, Életfa, Égig Érő Fa" - képzőművészeti pályázat
(SZTEJKI Zoltánfy István Általános Iskola - térségi)

2016. október 21.

2. hely: Lengyel Fanni (8.a)

    Felkészítő pedagógus: Kiss Márta Rózsa


Szeged Városi Diákolimpia - MDSZ Labdarúgás
2016. október 11.

IV. korcsoport - fiú:

1. hely: Csapat tagjai: Deme Dávid (8.a), Simon Dániel (8.a), Kállay András (8.a), Végh Ábel (8.a), Fekete-Nagy Edvin (8.b), Szakál Márk (8.b), Horváth Ádám (8.b)

    Felkészítő pedagógusok: Dér Zoltán és Drágity Dusán


Mol-suliváltó - városi verseny
2016. október 8.

Váltóverseny:

5. hely: Csapat tagjai: Csabai Zsombor (4.b), Kocsis Csillag Virág (4.a) ,Tasnády-Szeőcs Zoltan (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Sajtos Bettina


Szavalóverseny
(Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola)

2016. október 5.

1. hely: Sümeghy Laura (5.b)

    Felkészítő pedagógus: Kósa Krisztina

2. hely: Andrucsák Krisztián (4.a)

    Felkészítő pedagógus: Erdélyi Mariann